ARTYKUŁY

Nerwico, pozwól żyć !

stres3Jesień to pora krótkiego dnia, coraz rzadszych słonecznych dni, bardzo silnych wiatrów, systematycznie obniżającej się temperatury powietrza i częstych opadów deszczu. Wszystkie te czynniki powodują, że nasz optymizm życiowy, który jeszcze niedawno mieliśmy na wakacjach, urlopach gdzieś zniknął. Pogarsza się stan naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Zaczynają się nasilać choroby reumatyczne, gośćcowe (zimno, duża wilgotność powietrza), astmatyczne, sercowe (wiatry, np. halny, powodujące skoki ciśnień), żołądkowe, a przede wszystkim powraca nerwica, której chcę poświęcić niniejszy artykuł.

 

Jeżeli komuś na żywieniu optymalnym, dzięki któremu pozbył się wielu chorób, nagle zaczynają niektóre z nich wracać, to w tym momencie powinien spokojnie sobie uświadomić, że nie wróciły choroby, chociaż objawy mogłyby to sugerować, wróciła tylko NERWICA. Jeżeli pacjent w tym stanie zmierzy sobie ciśnienie i zobaczy, że ma wysokie, np. 200, to wpadnie w panikę, która jeszcze bardziej nasili objawy. Najczęściej kończy się to nasileniem niedotlenienia (uczucie duszenia, braku powietrza, nasilenia bóli w okolicy serca i mostka), czyli jeszcze większej przewagi układu sympatycznego, zwężającego naczynia, charakterystycznej dla neurastenii. Finał to karetka pogotowia, szpital, powrót do leków, straszenie zawałem, baypassami, zmiana żywienia, a co za tym idzie, powrót do chorób. Żeby tego uniknąć trzeba wiedzieć do czego zdolna jest nerwica z wszystkimi jej odmianami (neurastenia, nerwica depresyjna, depresja, i inne).

Czytaj więcej: Nerwico, pozwól żyć !

Prądy selektywne - co warto wiedzieć?

ps arkadiakraus przyszloscPotrzeba napisania tego artykułu zrodziła się z braku szerszych informacji na ten temat w książkach dr. Kwaśniewskiego, a co za tym idzie, ogólnej dezinformacji wśród Optymalnych w tym zakresie.

 

Elektrolecznictwem zajmuję się od niemal 40 lat. Przez 15 lat prowadziłem przychodnię rehabilitacyjną, a od 1998 roku prowadzę Arkadię, gdzie wzbogaci­łem swoją wiedzę o możliwości leczenia prądami selektywnymi.


Prądy selektywne są po to, żeby szybko napra­wić to, co do tej pory zepsuliśmy naby­wając różne choroby. Stanowią one al­ternatywę dla leków, ale ich działanie nie wywołuje skutków ubocznych w przeciwieństwie do leków pochodze­nia chemicznego. W przypadkach, gdy choroba osiągnęła bardzo wysoki sto­pień zaawansowania, np. martwica tka­nek przy stopie cukrzycowej czy choro­bie Buergera, gdzie jedynym sposobem leczenia jest amputacja kończyny, pa­cjent nie może czekać, aż żywienie opty­malne spowoduje cofnięcie choroby, bo w tym czasie już dawno straci nogę. Wówczas prądy są jedynym i ostatnim sposobem uratowania kończyny, za wy­jątkiem tych tkanek, które już uległy martwicy. Podobnie przy chorobie wieńcowej, gdzie grozi nam operacja na sercu (by­pass), prądy rozszerzając naczynia wień­cowe poprawiają dotlenienie mięśnia sercowego i usuwają objawy choroby, resztę dokonuje żywienie optymalne, które łącznie z prądami pozwala uniknąć operacji.

 

Czytaj więcej: Prądy selektywne - co warto wiedzieć?

Designed by Kraus SYSTEM 2016